Książka “Ekstremista”-Gerard Edling i zaginięcie

Posted on

Remigiusz Mróz to znany i uwielbiany przez czytelników autor. Ma on w swoim dorobku wiele serii książkowych, które wydawał nawet pod pseudonimem. Jednak jego twórczość dalej najlepiej jest rozpoznawana pod jego polskim nazwiskiem. Polski autor napisał cykl książek z Gerardem Edlingiem, która obecnie doczekała się aż trzech tomów. Premiera najnowszego tomu ma miejsce właśnie teraz. “Ekstremista” (https://www.taniaksiazka.pl/ekstremista-remigiusz-mroz-p-1527472.html) to kolejny niezapomniany kryminał z udziałem Edlinga.

Premierowy “Ekstremista” z Gerardem Edlingiem

Gerard Edling to postać, która została stworzona wraz z książką “Behawiorysta” w 2016 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy na kartkach książki ożył Gerard Edling. Jego historia jest o tyle nieszczęśliwa, co ciekawa. Przez wiele lat sukcesywnie budował on swoją karierę jako opolski prokurator. Jego ekscentryczny sposób bycia jak i talent oraz skuteczność w wykonywaniu zadań zawodowych stały się jego znakiem rozpoznawalnym jednak Edling doczekał się także zakończenia swojej kariery prokuratora. Gerard Edling został zwolniony dyscyplinarnie i od tej decyzji nie było już ucieczki. Mimo tego co się stało Edling nie stracił zapału do tego co kiedyś sprawiało mu tyle radości. Dalej zgłębiał on wiedzę z zakresu znajomości mowy niewerbalnej, a jego reputacja osoby dającej sobie radę z każdą sprawą dalej pozostałą żywa. Dzięki temu Edlingowi dalej są proponowane do rozwiązania sprawy ciężkiej wagi. W książce “Ekstremista” od Remigiusza Mroza były prokurator będzie musiał zaangażować się w sprawę zaginięcia pewnej dziewczyny.

Książka “Ekstremista” – Gerard Edling i zaginięcie


Głównym wątkiem najnowszej książki Remigiusza Mroza “Ekstremista” jest zaginięcie pewnej dziewczyny. Wiadomo o niej tyle, że dotychczas uczęszczała do szkoły średniej, a konkretnie do ostatniej klasy. Matura byłaby kolejnym wielkim krokiem w życiu dziewczyny gdyby nie to, że właśnie ona zaginęła. Dziewczyna zniknęła nie zostawiając żadnego wyjaśnienia swojej rodzinie, a właściwie rodzice dziewczyny twierdzą, że planowała ona ucieczkę i że są przekonani, że nic jej nie jest. Sprawa ta wydaje się być dziwna i tajemnicza. W końcu nastolatki nie zaczynają prowadzić nowego życia od tak. Sprawa dotarła do uszu Małgorzaty Rosy, która jest opolską dziennikarką i chce wyjaśnić co się stało z dziewczyną. Jej starania jednak będą sabotowane przez brak informacji. W końcu dotrze ona do Gerarda Edlinga. Czy okaże się on być przełomową pomocą dla dziennikarki? Najnowsza książka Remigiusza Mroza już wkrótce w księgarni.