“Ekstremista”- przedstawienie fabuły książki

Posted on

Literatura współczesna składa się z wielu gatunków, które przyciągają czytelników w każdym wieku. Znaleźć coś dla siebie na półkach księgarni mogą osoby zarówno lubujące się w okruchach życia jak i w wartkiej akcji trzymającej w napięciu. Sensacja, kryminał, thriller to właśnie gatunki, które dostarczają najwięcej wrażeń czytelnikom. Jednym z najbardziej poczytniejszych polskich pisarzy, którzy tworzą unikalne historie kryminalne jest Remigiusz Mróz. Czytelnicy już wkrótce będą mieli okazję zapoznać się z jego najnowszą książką, którą jest “Ekstremista“.

“Ekstremista”- przedstawienie fabuły książki

Remigiusz Mróz postanowił stworzyć serię książek, których akcja toczy się w jego rodzinnym mieście. Obserwowanie jednego miejsca przez wiele lat nie tylko głęboko zapisało się autorowi w pamięci, ale także stało się jego źródłem inspiracji. Opole to miejsce akcji wydarzeń, które rozgrywają się w serii książkowej z Gerardem Edlingiem. Piękne opisy scenerii dopełniają idealnie wydarzenia, które miały miejsce w dwóch poprzednich tomach. W premierowej książce “Ekstremista” również da się odnaleźć opis miasta, z którego pochodzi pisarz.

Najnowszy tom będzie opisywał dzieje Edlinga, który tym razem zmierzyć będzie się musiał z zniknięciem pewnej dziewczyny. Co prawda Edling nie jest odpowiedzialny za jej zniknięcie, ale ma coś z tą sprawą wspólnego. Przynajmniej tak ustaliła Małgorzata Rosa- dziennikarka, która zajmuje się tą sprawą. Gerard Edling możliwe, że będzie jedyną osobą, która może pomóc dziennikarce rozwiązać tą sprawę. Jaki będzie finał tej sprawy?

Remigiusz Mróz- autor książki “Ekstremista”

Remigiusz Mróz jest człowiekiem wielu talentów. Prócz tego, że jest on pisarzem, który stworzył już prawie 50 książek, w tym powieść “Ekstremista” to jeszcze jest prawnikiem, który zdobył tytuł doktora nauk prawniczych. Mróz obecnie jednak nie jest rozpoznawany jako wzięty prawnik, a raczej jako bestsellerowy autor stawiający kroki również na rynku zagranicznym. Mróz zadebiutował w 2013 roku. Od tego czasu minęło już prawie 10 lat, a autor w pełni wczuł się świat pisarstwa. Książki Mroza ukazują się na rynku w zaskakującym tempie, a pisarz uzyskał także kilka prestiżowych nagród. Można tutaj wymieć chociażby Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, którą uzyskał w 2016 roku. Nazwisko pisarza jest równie sławne co Olgi Tokarczuk, a także Bianki Lipińskiej. Pisarki oraz Remigiusz Mróz kwalifikują się także jako najlepiej zarabiający pisarze na polskim rynku.